FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Jak znaleźć najlepszy dla siebie pokój?

Z pewnością jednym z kluczowych czynników decydujących o wynajmie przez Ciebie pokoju ma położenie danego mieszkania. Najlepiej, aby mieszkanie było usytuowane możliwie blisko miejsc przez Ciebie uczęszczanych lub z dobrym dojazdem komunikacją miejską.

Jeśli nie wiesz od czego zacząć otwórz główną stronę naszego portalu http://pokoje.dobrywynajem.pl/ i na wyświetlonej tam mapie google określ obszary Twoich zainteresowań, czyli dokładne lokalizacje Twoich wydziałów na uczelni, miejsc pracy, bibliotek oraz innych, do których potencjalnie będziesz uczęszczać niemal każdego dnia. Po wyznaczeniu na mapie okręgu, w obrębie którego najczęściej będziesz się poruszać możesz przystąpić do poszukiwania w nim mieszkania.

Zobacz, które pokoje są jeszcze wolne, wybierz jeden dla siebie w najlepszym dla Ciebie mieszkaniu i skontaktuj się z nami telefonicznie pod nr. 786 289 788 lub mailowo pod adresem kontakt@dobrywynajem.pl celem dopełnienia formalności.

Jeśli masz problem ze znalezieniem dla siebie odpowiedniego mieszkania skontaktuj się z nami, z chęcią pomożemy Ci wybrać najlepszą dla Ciebie opcję.


Czy mogę wstępnie zarezerwować pokój?

Jeśli masz już upatrzony dla siebie pokój w jednym z naszych mieszkań, zadzwoń pod nr. 786 289 788 lub napisz e-mail na kontakt@dobrywynajem.pl i dokonaj reszty formalności tak, aby pokój był już w 100% dla Ciebie.

Jeśli z jakiś powodów nie możesz podpisać docelowej umowy najmu (np. z powodu braku wystarczającej gotówki na kaucję) zawsze możesz podpisać umowę rezerwacyjną. My zobowiązujemy się w niej do zarezerwowania dla Ciebie wymarzonego pokoju a Ty, zobowiązujesz się w niej do podpisania docelowej umowy najmu w ustalonym wspólnie terminie.

Nie zwlekaj, zadzwoń i zarezerwuj dla siebie pokój w jednym z naszych mieszkań.


Jestem zdecydowany, chcę wynająć pokój i podpisać umowę!

Jeśli masz już upatrzony dla siebie swój wymarzony pokój, najlepiej od razu podpisz z nami docelową umowę najmu. Zadzwoń do nas pod nr. 786 289 788 lub napisz e-mail na kontakt@dobrywynajem.pl i umów się na spotkanie.

W niektórych przypadkach wymagamy, aby pod umową podpisała się również osoba pracująca, czyli tzw. poręczyciel umowy. W większości przypadków jest to jeden z rodziców. Nawet jeśli nie ma z Tobą poręczyciela, który od razu mógłby złożyć podpis nie przejmuj się, po podpisaniu przez Ciebie umowy pokój będzie już Twój. Spokojnie wrócisz z umową najmu do domu, a poręczyciel zdąży złożyć swój podpis.

Pamiętaj, że umowa podpisana przez obie strony zobowiązuje do wynajmu. My nie będziemy mogli już wynająć nikomu Twojego pokoju, a Ty masz od tej pory pewność, że będziesz w nim mieszkał przez najbliższy rok. Z uwagi na to, że podpisujemy umowy czasowe, nie będziemy mogli zerwać jej np. tuż przed Twoją sesją, np. z powodu pozyskania lepszego klienta. Masz pewność, że do końca jej trwania będziesz mieszkał spokojnie i bez obaw.


Kiedy mogę odebrać klucze i się wprowadzić?

Przy podpisywaniu umowy poinformuj nas, kiedy będziesz chciał się wprowadzić. Zawsze szykujemy dla Ciebie pokój, jest on wysprzątany, świeży i pachnący.

Przekażemy Ci klucze wraz z protokołem zdawczo-odbiorczym, będącym spisem inwentarza, zabezpieczającym obie strony przed nieporozumieniami. Po okresie najmu będziesz mógł powołać się na protokół i oddać pokój oraz całe mieszkanie w stanie takim, w jakim go zastałeś.

Po zakończeniu umowy otrzymasz zwrot wpłaconej kaucji zgodnie z obowiązującymi przepisami "ustawy o ochronie praw lokatorów".